Home › Dlaczego we Wrocławiu mieszkania są takie drogie?

Dlaczego we Wrocławiu mieszkania są takie drogie?

Na odcinku ostatnich kilku lat, stan w branży lokali we Wrocławiu całkowicie się zmieniła. Około mniej więcej 5 lat wstecz byliśmy w stanie kupić nowe apartamenty w tym miasteczku za całkiem przyzwoitą kwotę. Niestety, obecnie kwoty nowoczesnych mieszkań we Wrocławiu są podobne do tych, które przykładowo panują w stolicy naszego kraju lub na północy. Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym artykule!

Przyczyną wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku lokali, którego efektem jest powstawanie nowych nieruchomości, będzie przede wszystkim znaczna migracja do stolicy Dolnego Śląska. Pozytywna sytuacja ekonomiczna tego rejonu, a także stale poprawiające się warunki pracownicze, przyciągają so siebie rzeszę osób którzy pragną poprawić stan własnego funkcjonowania. Sporym rozrostem charakteryzuje się branża informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej poszukiwani. Skutkiem nawału nowych mieszkańców miasta jest bardzo duży popyt na lokale mieszkalne.

z tego powodu deweloperzy decydują się ulokowanie inwestycji na obszarze całego Wrocławia. Sporą popularnością cieszą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednak odnajdują się zainteresowani drogich mieszkań, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki.

Kolejnym powodem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych ludzi do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uniwersytetów, które przyciągają do się uczniów nawet z najdalszych krańców Polski. W powiązaniu z tym wynajmujący mieszkań mogą pozwolić sobie na narzucanie dużych miesięcznych opłat. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego lokalu wynosi orientacyjnie osiemset złotych za miesiąc..


Zobacz:
Zalety zewnętrznych szkoleń BHP
Ile będzie Cię kosztował rozwód?
Tabletki acai również na odchudzanie dla starszych osób
Gotowane jedzenie jest zdrowsze
Zbilansowana dieta - pierwszy krok do sukcesu
Czego nie musisz jeść w czasie odchudzania