Home › Kilka słów o podróży do Wenecji

Kilka słów o podróży do Wenecji

Włochy są głównie pożądanym krajem wśród podróżników. Spora część z nas śni o tym, żeby choć raz zwiedzić to położenie, gdzie odbywały się kluczowe zdarzenia rzutujące na wspólną historię. Oczywiście mamy ochotę też zgłębić tę krainę pizzy, o sprzyjającym klimacie w której wszystkie pory roku są trafione na pomyślną podróż. Dziś na celownik bierzemy najpopularniejszą na świecie stolicę par - Wenecję. Jak zaplanować podróż, która nie zrujnuje naszego portfela? Tego dowiecie się z tego artykułu!

Podstawowym krokiem o którym musimy pomyśleć będzie dopasowana logistyka. Opłaca się wspomnieć, że Wenecja z biegiem epok nadzwyczaj się rozprzestrzeniła oraz jej tereny wybiegają daleko poza półwyspy morza adriatyckiego.

Jest to znaczna zaleta dla podróżujących, ponieważ lądowa część miasta jest bardzo dobrze skomunikowana z tradycyjną częścią.

Mamy więc alternatywę pozostawienia auta na stałym lądzie za relatywnie niską cenę rzędu 20 euro za dwadzieścia cztery godziny, a później dostania się do kluczowych atrakcji za pomocą tramwajów wodnych, których sieć jest bardzo rozwinięta. Podziwiając zabytki powinniśmy mieć na uwadze, że Wenecja jest jednym z najczęściej obleganym miastem na globie.

Nie dziwi jednak fakt, że Włosi chcą zarobić na podróżach, którzy na co dzień utrudniają im życie. Wybierając się knajpy musimy zdawać sobie sprawę z tego,że, do wartości menu zostanie doliczona wartość zastawy, a także wartość paragonu zwiększy się również o stały napiwek dla kelnera, który wynosi zazwyczaj dziesięć procent sumy zamówienia. Szalety miejskie też są płatne, na szczęście prawie wszędzie mamy możliwość napić się z darmowej wody pitnej..


<< Poprzedni
Następny >>