Home › Kilka słów o wyborze dobrego adwokata

Kilka słów o wyborze dobrego adwokata

W dobie aktualnych lat, w których rynek usług prawnych jest bardzo nasycony. Procedura poszukiwania rzetelnego adwokata jest dosyć ciężka. Zwłaszcza jeżeli nie mamy znajomości w problematyce prawa. Oczywiście najlepiej jest wyselekcjonować własnego specjalistę na polecenia bliskich lub znajomych. Jednak co w okoliczności kiedy nie mamy takiej opcji? Opisujemy jakie cechy musi mieć rzetelny adwokat!

Po pierwsze adwokat musi być oddany w swoją pracę. Mamy możliwość to sprawdzić już po pierwotnym kontakcie. Gdy specjalista nie ma dla nas czasu na indywidualne spotkanie lub zbywa nas wiadomościami, nie ma sensu rozpoczynać z nim kooperacji.

W takich sytuacjach nie możemy oczekiwać na to, że adwokat przyłoży się do rozwikłania naszych interesów.

Kolejną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić naszą uwagę są jego umiejętności analityczne. Jeżeli adwokat w szybkim czasie zaproponuje nam możliwości działania podpartej odpowiednimi dokumentami możemy stwierdzić, że zna się na sprawie. W podatku powinien powołać się na konkretne akty prawne oraz przypadki podobnych spraw. Powinniśmy zweryfikować dokumenty, które adwokat wysyła w naszym imieniu. Niestety nie jesteśmy nigdy pewni co do ich rzetelności. Często bywa tak, że wysyłane dokumenty mogłyby zostać napisane w lepiej efektywny sposób. Ostatnią rzeczą do której powinniśmy przywiązać uwagę jest metodyczność poczynań prawnika. Musi on wybrać najlepszą drogę działań a także do końca sprawy się jej trzymać. Jeśli w ciągu przewodu prawnego jego zdanie coraz to sięprzeistacza lub proponuje nam wariantowe metody wyjścia z sytuacji, możemy podejrzewać, że nie daje sobie rady z podjętą sprawą..


<< Poprzedni
Następny >>