Home › Wsparci agencji filmowych – podnośnik koszowy

Wsparci agencji filmowych – podnośnik koszowy

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie na ogół z planem filmowym, kamerami i konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w brukowcach wyłaniają się zdjęcia z realizacji scen w przestrzeni miejskiej, czy autobusów służących aktorom za garderoby. Jednak produkcja filmu jest dużo bardziej skomplikowanym biznesem.

Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego aspektów technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu nieraz wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokościach. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który umożliwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę autorytetów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego wcześniej montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także zrealizować wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko kaskaderskie sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Często okazuje się, że za pomocą specjalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim okresie kręcąc jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu mocnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..
Więcej informacji tutaj: Skuteczny podnośnik koszowy z Wrocławia – Mercedes 814

Zobacz:
Szukasz Szybkie pożyczki bez zaświadczeń ?
Firma detektywistyczna wrocław - jaką firmę wybrać?
Jak dbać o szklany stół?
Kilka słów o podróży do Wenecji
Tattry zapraszają gości na niezapomniany wypoczynek
Wycieczka w nieznane!