Home › Zaprzestanie agresji wobec zwierzaków!

Zaprzestanie agresji wobec zwierzaków!

Wielbiciele zwierzątek ubolewają nad faktem, który ewoluuje w coraz bardziej pospolitszy - przemoc. Jest to temat bardzo smutny, zmuszający do zastanowienia się. W internecie, jak i w telewizji co chwilę pojawiają się nowe informacje dotyczącego tego, że pewien okrutny człowiek usiłował zabić zwierzaka.

Wtedy zastanawiamy się: "Dlaczego oni to czynią? Czy daje im to przyjemność?".

Nie jest to wykluczone.

Pewne osoby są sadystami, toteż sprawia im przyjemność patrzenie na umierający organizm.

Jest to przez nas całkiem abstrakcyjne.

Ubolewamy nad tym faktem, bo cierpienie tych istot mechanicznie przechodzi na nas.

Przemocą wobec zwierząt można nazwać także pozbywanie się swoich pupili przez zostawianie ich na poboczu.

Wbrew pozorom one też posiadają uczucia, też czują, a w związku z tym pewne emocje im towarzyszą. Masz wątpliwości? To dlaczego Twój pies cieszy się gdy powracasz z pracy? Zostało stworzonych wiele kampanii, które próbują chronić te bezsilne żyjątka. Czasami jednak ich działalność nie przynosi upragnionych efektów. My jednak, jako ludzie, starajmy się pomagać naszym mniejszym braciom, bo nie raz zdarzało się tak, że to one ochraniały swoich opiekunów.

Coraz więcej celebrytów wspiera akcje, które mają za zadanie zapobiegać przemocy w stosunku do zwierząt.

Jeśli masz zły nastrój, nic nie szło po Twojej myśli - nie znęcaj się nad psem czy jakimkolwiek innych stworzeniem. Kup sobie worek treningowy, pociskaj garnkami w domu. Zapamiętaj: pies to nie zabawka. Jeżeli chcesz sprawić swojemu dziecku prezent i kupić mu zwierzątko, to nie obchodź się z nim przedmiotowo. O nie też należy się troszczyć, karmić, chodzić na spacery. W końcu jest to organizm żywy, który pełni wszystkie funkcje życiowe.

Należy to przyjąć do wiadomości. Od jakiegoś czasu w internecie można spotkać petycje i akcje które dotyczą zaprzestania przemocy wobec zwierząt.

Nie są one tak bezużyteczne, jak twierdzi spora grupa osób.

Jednoczą one obrońców praw zwierząt. Gdy idziesz drogą i zauważasz, że ktoś pastwi się nad zwierzęciem, to natychmiast zareaguj! Uratujesz mu życie i dasz szansę na dalsze istnienie. On na pewno będzie wiedział co dla niego zrobiłeś. Oprócz tego, sprawcę tego zdarzenia zgłoś natychmiast na policję, ponieważ zasługuje na odpowiednią karę. Pamiętaj, że dobro, które dajesz, z pewnością niebawem do Ciebie wróci i to z podwójną siłą. Wspieranie jest ważne!.